Terst - golf a káva

Itálie / Itálie

Destinace

TERST
Terst je přístavní město u Jaderského moře v Itálii, přímo na hranici se Slovinskem. Terst býval nejdůležitějším přístavem Rakouska-Uherska, což mu vtisklo středoevropský a zároveň mnohonárodnostní ráz, kdy zde vedle převládajících Italů žily komunity většiny národů a náboženství monarchie.

Káva má v životě Italů důležité postavení. Většina způsobů přípravy pochází právě z Itálie. Výborné espresso umějí připravit na benzínové pumpě v nejzapadlejší kalabrijské vesnici, stejně jako v turínských nebo milánských Caffetteriích. Italští výrobci si kávu sami praží, ale kávová zrna pocházejí především ze střední a jižní Ameriky. Ve městě Terst sídlí firma Illy, jedna z největších a nejznámějších kávových společností na světě.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Hotel

Ancient Villa - Terst
Hotel obklopuje zahrada a nachází se v klidné části města. Pokoje jsou dvoulůžkové, stylově zařízené a vybavené vlastní koupelnou. Hotel je jako stvořený pro relaxaci a odpočinek. K využití tady najdete i bazén nebo sluneční terasy.

Sport a night life

1.DEN
Příjezd do města Terst, kde se ubytujeme v krásném hotelu Ancient Villa. Vilu obklopuje zahrada a nachází se v klidné části města. Pokoje jsou dvoulůžkové, stylově zařízené a vybavené vlastní koupelnou. Hotel je jako stvořený pro relaxaci a odpočinek. K využití tady najdete i bazén nebo sluneční terasy.
Poté následuje procházka městem.

2.DEN
Po snídani se vydáme na golf do Terst Golf Club. Samotné hřiště se skládá ze 17 jamek a je dost náročné. Ještě obtížnějším se stává, pokud fouká vítr. Club se nachází přímo u pobřeží Jaderského moře a je z něj krásný výhled až na pobřeží Istrie.
Odpoledne se vydáme zpět do centra města na výstavu kávy - "Il Gusto di una Città - Terst hlavním město kávy". Trasa výstavy evokuje cestu kávy na náš stůl. Je vidět jak se káva balí, dováží, pěstuje, sklízí, nebo praží.
Večer se vrátíme zpět do hotelu, kde přespíme.

3.DEN
Nasnídáme se a protože dopolední čas je vyhraněný golfu, vydáme se zpět do Terst Golf Clubu.
Odpoledne nás ve městě Terst čeká degustace prvotřídní kávy v krásné, stylové a první kavárně, která zde byla vybudována. Tato historická kavárna je tu už od roku 1914 a často zde pobývala řada umělců, spisovatelů a intelektuálů. Po ochutnávce se vydáme na procházku městem spojenou s nákupy.

4.DEN
Poslední den je možnost navštívit ještě před odletem hrad Duino, který je postavený na kamenné výběžku skály Carso, vyčnívající do terstského zálivu. Byl postaven v 11. století a kolem něj najdeme nádherné terasovité zahrady s výhledem na moře. Hrad se pyšní vybavením z 19. století.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.