Fairmont Mayakoba

Mexiko / Cancun

Destinace

V srdci Mayské riviéry, na mexickém poloostrově Yukatán, přibližně 70 km jižně od Cancúnu leží luxusní hotelový komplex Fairmont Maykoba. Z tohoto místa dosud nevyprchal mysticismus a magie dávné mayské civilizace. Sluneční světlo se odráží na hladině azurových lagun, vlny Karibiku omývají pobřeží a šumění vln spolu s vůní moře se snoubí v jedinečnou symfonii. Navštivte hotel Fairmont Maykoba a splňte si i ty nejtajnější sny o pohádkové dovolené.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně / All Inclusive

Hotel

Ubytovací kapacita areálu Fairmont Mayakoba sestává ze 401 elegantních pokojů včetně 34 apartmá, které se nacházejí v tradiční nízkopodlažní hotelové budově nebo jsou rozmístěny po okolí v 90 dvoupatrových casitaách. Fairmont Mayakoba nabízí ubytování různých kategorií od pokojů Fairmont až po Prezidentské apartmá. Každý z pokojů je prodchnut atmosférou vlídného mexického domova, nechybí však ani luxusní vybavení jako jsou pohodlné postele, LCD televizor, rádio, CD přehrávač a prostorná koupelna s vanou i odděleným proskleným sprchovým koutem, balkon nebo terasa. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, každý Vám navíc nabízí nezapomenutelný výhled, ať už na nekonečný oceán, nebo na mangrovové háje a tropický prales.

Stravování

Po celý den jsou vám k dispozici čtyři prvotřídní restaurace s vynikající kuchyní. V restauraci Las Brisas si můžete vychutnat rozmanitou, celosvětovou kuchyni i příjemné, intimní prostředí pod baldachýnem z palmových listů s výhledem na Karibské moře. Venkovní posezení na terase před restaurací Las Brisas je ideálním místem pro popíjení Vašich oblíbených koktejlů, objednat si zde můžete také rozličné pokrmy, inspirované místní kuchyní. Menu restaurace El Puerto nabízí přehlídku všech neobyčejných kořeněných chutí mexické kuchyně i mezinárodní pokrmy. Skvělým místem pro posezení s přáteli a šálek lahodné kávy je kavárna Café Maya, kde si můžete dopřát i chutný zákusek.

Sport a night life

Nabídka výletů

1. Chichén Itzá - Celodenní výlet
Chichén Itzá je majestátní zřícenina mayského města pocházející z pozdně klasického období (cca 600 - 1500 n.l.), která byla v roce 2007 zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. Toto mystické indiánské město se proslavilo především jako obětní místo starověkým bohům. Nejznámější stavbou v Chichen Itzá je Kukulkánova pyramida. Pyramida má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Je postavena tak, že při jarní rovnodennosti, když zapadá slunce, ozáří pyramidu a jak postupně zapadá, zdá se, že se po boku pyramidy plazí had a postupně mizí (had byl znakem boha Kukulkána).
CENA ZA OSOBU: cca 99 USD
(zahrnuje dopravu, průvodce, vstupné a oběd)

2. Plavání s delfíny - 50 minut
Nenechte si ujít jedinečný zážitek a vstupte do fascinujícího světa delfínů, ve kterém pocítíte jejich unikátní energii dotykem vlastní ruky. Že jste se ještě nikdy nepolíbili nebo neobjali s delfínem? Tak teď máte unikátní příležitost! Plavte s těmito krásnými a inteligentními savci v jednom bazénu, ve kterém vám předvedou několik strhujících kousků.
(Maximální kapacita pro skupinu se 2 delfíny je 6 osob.)
CENA ZA OSOBU: cca 149 USD
(zahrnuje transfer z hotelu do Delphinus Riviera Maya a zpět, 50 minut zábavy ve vodě s delfíny, ochranné brýle které si poté ponecháte, ručníky, zámky).

Křižování džunglí - off road - celodenní výlet
Zažijte dobrodružství v mexické džungli! Tato unikátní expedice na terénních džípech 4x4 Mercedes Benz vás zavede do dech beroucích míst mexické přírody. V srdci džungle navštívíme malou mayskou komunitu Rancho San Felipe, v jejíž blízkosti se nachází Nohoch cenote, který je podle záznamů v Guinessově knize rekordů nejrozsáhlejším cenotem na světě. Zde budete mít příležitost šnorchlovat v křišťálově čistých vodách podzemního říčního systému s ohromující formací stalagmitů a stalaktitů nad a pod vodou. Naskytne se vám tady výjimečná příležitost pro objevování jeskynních krás pomocí podvodních světel a výbavy na šnorchlování. Voda cenote je tak průzračná, že při plavání budete mít pocit jako byste létali.
CENA ZA OSOBU: cca 119 USD
(zahrnuje transfery, expedice na terénních džípech 4x4 Mercedes Benz, výbava na šnorchlování, oběd).

Setkání s Mayskou civilizací - celodenní výlet
Tato exkluzivní expedice vám umožní cestovat v čase! Výpravu zahájíte návštěvou ruin starověkého mayského města Coba, odkud se přesunete do obydlí dodnes žijící mayské komunity Pac Chen nebo Chi Much. Jedná se o autentické a soběstačné mayské komunity obývající hloubky mayské džungle. Zajímá vás kultura, tradice a posvátné rituály indiánských společenství? Tak právě pro vás je určen tento nezapomenutelný výlet. Kromě jiného vám umožní probádat panenskou přírodu - vzácné druhy ptáků, květin a další skvosty nedotčené krajiny - to vše uvidíte pádlujíc na kánoi za doprovodu místních průvodců. Pro odvážnější jedince je připravena rovněž možnost se spustit na laně přes krokodýlí lagunu. Následně se vydáte pěšky džunglí cestičkou, která vás asi po 15 minutách chůze zavede do úžasného Balam Kin Cenote. Tyto krasové útvary byly odjakživa považovány v mayské kultuře za posvátné, a to jak z náboženských důvodů, tak i z důvodů praktických, protože znamenali pro místní lidi zdroj čisté pitné vody.
CENA ZA OSOBU: cca 124 USD
(v ceně je zahrnut transfer z/do hotelu)

Katamarán - půldenní výlet
Křišťálově čisté vody Karibského moře lákají na plavbu kolem nádherného pobřeží Mayské riviéry. O to víc, jestli se můžete kochat překrásným prostředím z paluby luxusního katamaránu, na kterém vám bude dělat společnost zkušená posádka. Katamarán je vybaven i sladkovodní sprchou a dvěma toaletami. Součástí tohoto čtyřhodinového výletu je i zkoumání podmořského světa Karibského moře, ideální pro potápění se šnorchlem díky svému bohatství na korály a exotické ryby. Poté vás na palubě lodi bude čekat luxusní oběd formou bufetu zahrnujícího grilovaného humra a steaky. Jako nápoje budou připraveny tradiční tropické drinky dostupné po celý čas v otevřeném baru.
CENA ZA OSOBU: 92 USD
(cena zahrnuje otevřený bar na palubě katamaránu, oběd formou bufetu, výbavu na šnorchlování. Cena nezahrnuje transfer z/do hotelu).

Mayskou džunglí na čtyřkolkách - 2 hodinový výlet
V případě, že chcete podniknout kratší výlet, který vám zabere jenom 2 hodiny času, lze vám doporučit průzkum divoké mayské džungle na čtyřkolkách, který je zárukou úžasného zážitku. Součástí výletu je i návštěva okázalé jeskyně, která se může pochlubit bohatou výzdobou stalaktitů a stalagmitů.
CENA ZA OSOBU: cca 59 USD
(zahrnuje vodu a nealkoholické nápoje. V ceně není zahrnut transfer z / do hotelu).

*V posledních 2 výletech není zahrnut transfer z a do hotelu. Ten lze doobjednat za příplatek 30 USD na osobu (v případě naplnění kapacity vozu - 12 osob).

Relaxace a zdraví

Lázně Willow Stream Spa sestávají z 20 místností pro lázeňské a wellness procedury včetně jedinečného apartmá pro dva, téměř ve vrcholcích stromů. Dále jsou zde dva bazény s minerální vodou a místnosti s párou. Pečlivě sestavená nabídka služeb zahrnuje originální procedury, z nichž některé využívají původní přísady a staré domorodé tradice. K dispozici jsou také plně vybavené fitness centrum a kosmetický salon. Dopřejte si o dovolené veškerý luxus, navštivte Willow Stream Spa, kde během okamžiku zapomenete na shon i stres všedních dní a obnovíte svou ztracenou duševní, tělesnou rovnováhu.

Cena za balíček od 38.650,- / osoba

Výše uvedená cena je pouze orientační. Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

 • aktuální kurz cizí měny
 • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
 • vámi zvolený typ pokoje
 • vámi zvolený termín dovolené
 • počet osob (zaplatíte méně, sdílí-li auto a pokoj více osob)
 • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
 • speciální nabídky (hotel poskytne slevu při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

Cena zahrnuje

 • 7 nocí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji Fairmont Room
 • denně snídani
 • Místní poplatky a daně
 • Pojištění dle zákona č. 159 / 1999 Sb.

Cena nezahrnuje

 • Zpáteční letenku
 • Cestovní pojištění
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět (rádi zajistíme buď transfer, nebo pronájem automobilu)

Balíček lze libovolně upravovat podle Vašeho přání.
Lze na vyžádání objednat upgrade na tyto typy pokoje: Farmont View pokoj, Deluxe Casita, Signature Casita, Signature Casita Suite, Beach Area Casita, Beach Area Casita Suite, Ocean Front Casita nebo Ocean Front Casita Suite.

K tomuto zájezdu nabízíme také atraktivní výlety, které si můžete objednat za příplatek. Kompletní nabídku výletů i s cenami naleznete v sekci "Aktivity".

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.