Tanzánie & Zanzibar výjimečný balíček se safari a exotikou

Tanzanie / Zanzibar

Destinace

Hledáte něco výjimečného pro speciální příležitost? Zde prožijete neopakovatelnou dovolenou plnou romantiky a zážitků, na které budete vzpomínat po celý zbytek života!

Tento balíček velmi vhodně kombinuje pobyt na 4 noci v exkluzivním safari lodge v Tanzánii, se 4 nocemi na exotickém Zanzibaru. A co od svého pobytu můžete očekávat?

Nejprve zažijete netradiční safari v Tanzánii. Hotel The Retreat Selous se nachází v srdci přírodní rezervace Selous, která je vůbec největší přírodní rezervací v Africe. Pro porovnání - rezervace je 2x větší, než Švýcarsko. Selous Game Reserve je zařazena na list světového dědictví UNESCO a je považována za jednu z nejzachovalejších a nejautentičtějších - právě zde můžete zažít opravdovou divokou přírodu, minimálně narušenou vlivem člověka.

Samotný resort ještě podtrhuje celkový dojem z této krásné oblasti - snaží se dokonale splynout s okolní přírodou. A jelikož se nachází přímo na břehu řeky, můžete přímo ze svých autentických vilek pozorovat divoká zvířata, která se k řece přišla napojit.

Kromě toho se zde budete cítit speciálně a opečovávaně. Proč? Resort nechce narušit vaše vnímání naprosté relaxace a nedotčenosti místa - a tak poskytuje veškeré služby individuálně. To znamená, že všechny aktivity a výlety podnikáte výhradně sami - nemusíte se o místa v jeepu / lodi / na walking safari... dělit s jinými hotelovými hosty. Váš osobní průvodce vám přizpůsobí aktivity přímo na míru. Díky nedotčenosti rezervace nemusíte pozorovat zástupy aut s turisty, jak nadšeně "nahání" spatřené zvíře. Jste jen vy sami, a kolem vás divočina.

Po skončení vašich vzrušujících 4 nocí v Tanzánii, se přesunete soukromým letem na Zanzibar. Zde budete hýčkáni v luxusním resortu u nádherného severního pobřeží s bílými plážemi a tyrkysovými lagunami.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Plná penze

Hotel

The Retreat Selous, Tanzania

Lokalita - Přírodní rezervace Selous v Tanzánii:
Hotel se nachází v srdci přírodní rezervace Selous, která je vůbec největší přírodní rezervací v Africe. Pro porovnání - rezervace je 2x větší, než Švýcarsko. Selous Game Reserve je zařazena na list světového dědictví UNESCO a je považována za jednu z nejzachovalejších a nejautentičtějších - právě zde můžete zažít opravdovou divokou přírodu, minimálně narušenou vlivem člověka.

Hotel je položen přímo u břehu řeky Great Ruaha - přímo z jeho prostor můžete tedy pozorovat divoká zvířata, jak se chodí k řece koupat nebo napít.

Vzhled a rozmístění resortu:
Hlavní hotelová budova "The Fort" (v překladu znamená "Pevnost") se nachází na svahu kopce - shlíží na celé okolí z výšky a nabízí úžasné výhledy. Svůj název získala proto, že byla postavena na místě bývalé vojenské rozhledny z 1.světové války. U "Pevnosti" najdete také prostorný venkovní bazén.

Podél řeky jsou pak rozmístěny jednotlivé vilky - v resortu je pouze pár vil, které jsou postaveny s velikými rozestupy. Můžete tedy očekávat naprostý klid a soukromí. Jednotlivé vilky vyhlíží velmi typicky a krásně zapadají do okolní krajiny. Každá vila má vlastní soukromou venkovní terasu s venkovní vanou.

Celkem je tu pouhých 12 vil. Z toho 6 vil je posazených na kopci (poblíž Pevnosti) a nabízí panoramatické výhledy do okolí. Další 3 vily stojí přímo u řeky, kde naopak můžete pozorovat divoká zvířata zblízka. K říční vile patří také vlastní bazének. Vedle těchto 3 říčních vil je 1 Lví vila. Ta se také nachází u řeky a kromě ložnice má také obývací pokoj, kam například rodiny s dětmi mohou ubytovat své děti.

Pro menší skupinky je připraven speciální "Hippo Point". Jedná se o 2 veliké vily, které stojí přibližně 2 km od hlavního resortu. Nabízí naprosté soukromí. Tyto vily mají svůj vlastní bazén, bar a restauraci, které jsou zde pouze pro "Hippo hosty". Ideální varianta pro skupiny přátel, či větší rodiny.

Zamilovaní budou nadšeni z "hnízda lásky". Jedná se o exkluzivní romantickou ložnici, postavenou přímo v koruně stromu.

Odvážní si mohou vyzkoušet přenocování pod širým nebem, které pro vás pracovníci hotelu rádi připraví. Spát budete jen pod lehkou sítí proti hmyzu, tudíž budete mít krásné výhledy na noční divočinu a budete se cítit splynuti s okolím a jeho zvuky. Není se ale čeho bát, bude vás hlídat zkušený ranger.

Aktivity:
V tomto jedinečném resortu se určitě nebudete nudit.

Hotel má vlastní spa centrum, umístěné na romantickém místě, přímo u řeky. Zažijete zde naprosté uvolnění, obklopeni zvuky, pachy a výhledy na divočinu.

Pořádány jsou jeep safari, při kterých vás řidič zaveze hluboko do rezervace
Se zkušeným průvodcem se můžete vydat na procházku po rezervaci - zažijete safari trochu jinak.
Velmi zajímavé jsou také říční safari, při kterém pozorujete divoká zvířata z malé loďky. Nádherné je při západu slunce.
Můžete si také zarybařit.

Co dělá tento resort unikátním je fakt, že veškeré aktivity a služby jsou poskytovány individuálně. To znamená, že všechny aktivity a výlety podnikáte výhradně sami - nemusíte se o místa v jeepu / lodi / na walking safari... dělit s jinými hotelovými hosty. Váš osobní průvodce vám přizpůsobí aktivity přímo na míru. Díky nedotčenosti rezervace nemusíte pozorovat zástupy aut s turisty, jak nadšeně "nahání" spatřené zvíře. Jste jen vy sami, a kolem vás divočina.

Upozornění:
Resort je z důvodu dlouhých dešťů uzavřen vždy od dubna do konce května.

Do resortu si můžete vzít maximálně zavazadlo o váze do 15 kg. Resort má však vlastní uzamykatelné trezory na letišti v Dar es Salaam, kde vám nadbytečná zavazadla uschovají po dobu, co jste na safari.

Essque Zalu resort, Zanzibar

Umístění a ubytování:
Jedná se o menší, butikový resort, který se stal nedávno členem "Preferred Boutique", což je elitní kolekce menších hotelů a resortů. Nachází se na severo-východním pobřeží ostrova Zanzibar, poblíž vesničky Nungwi.

Celkem zde najdete 40 Suite, situovaných ve vilách, každá nabízející prostor 55-58 m2, s vlastní prostornou terasou či balkonem. Pokoje jsou složeny s ložnice (buď manželská postel nebo 2 oddělená lůžka), posezení a terasy / balkonu. Pokoje jsou umístěny buď v přízemí, nebo v prvním patře. Výhled je buď na hotelové zahrady, nebo na moře. Na pokoji se mohou ubytovat maximálně 3 osoby.

Kromě toho jsou zde samostatně stojící vily (2 - 4 ložnicové), určené pro větší rodiny, či skupiny přátel. Každá vila má vlastní bazén, kuchyň, jídelnu a venkovní posezení. V 2 ložnicové vile se může ubytovat maximálně 5 osob, ve 3 ložnicové 6 osob a ve 4 ložnicové 8 osob.

V čem je tento hotel jiný?:
Každý host má přiděleného vlastního "navigátora", který se o něj stará před- i během cesty. Osobně vás přivítá na letišti po příletu a postará se o vyzvednutí vašich zavazadel. Hotel nemá žádnou recepci - o vše se vám postará váš navigátor.
Zažijete zde naprosto osobní a individuální přístup.

Vybavení hotelu:
Hotel má k dispozici vlastní spa centrum a fitness.

V prostorách hotelu se také nachází unikátní galerie, ve které jsou vystavovány díla talentovaných afrických umělců. K vidění jsou zajímavé obrazy, sošky, fotografie, či výrobky ze skla.

Vykoupat se můžete buď v hotelovém bazénu, nebo v moři. Písečná pláž přímo u resortu je přístupná pouze za odlivu (2x denně). V době přílivu je přístup do moře ze sympatického mola.

Stravování

V ceně balíčku je plná penze.

Oba hotely nabízí prvotřídní kuchyni.

Sport a night life

The Retreat, Tanzania
V tomto jedinečném resortu se určitě nebudete nudit.

Pořádány jsou jeep safari, při kterých vás řidič zaveze hluboko do rezervace, kde můžete pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí.
Se zkušeným průvodcem se můžete vydat na procházku po rezervaci - zažijete safari trochu jinak.
Velmi zajímavé jsou také říční safari, při kterém pozorujete divoká zvířata z malé loďky. Nádherné je při západu slunce.
Můžete si také zarybařit.

Uspořádáme vám také romantickou večeři pro dva (třeba na opuštěném břehu řeky), nebo přenocování pod provizorními stany pod širým nebem.

Essque Zalu, Zanzibar
Kromě relaxace a plážových radovánek, můžete zajít do místní galerie a obdivovat africké umění.
Místní moře se přímo vybízí k vodním sportům.
Pokud máte víc volného času, můžete vyrazit za poznáním na nějaký ten výlet.

Relaxace a zdraví

Oba resorty mají vlastní spa centrum. Hotel Essque také fitness.
Relaxovat můžete také u hotelových bazénů (popř. u vlastního bazénku na pokoji, pokud je).

Hotel Essque nabízí nádhernou písečnou pláž s bílým pískem a výhledy na křišťálovou lagunu. Zanzibar je úžasným místem na potápění, vodní sporty a obdivování mořského života (k vidění jsou zde mořské želvy, nebo delfíni).

Cena za balíček od 107.370,- / osoba

Cena balíčku vždy zahrnuje:

  • 4 noci ubytování v říční vile v unikátním resortu "The Retreat v Tanzanii"
  • 4 noci ubytování v Suite s výhledem na moře v resortu "Essque Zalu na Zanzibaru"
  • plnou penzi
  • poplatek za vstup a pobyt v přírodní rezervaci Selous Game Reserve
  • balíček se safari aktivitami
  • letenky na regionální přelety (Dar es Salaam - Selous, Selous - Zanzibar, Zanzibar - Dar es Salaam)
  • veškeré letištní transfery (z letiště v Selous do hotelu a zpět, z letiště na Zanzibaru na hotel a zpět)
  • zákonné pojištění dle zákona č. 159 / 1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

  • zpáteční letenku z Prahy do Dar es Salaam s Emirates (A380 + B777)
  • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu (10 dní + storno do 100.000 Kč na osobu: 1.094 Kč / 12 dní + storno do 100.000 Kč na osobu: 1.312 Kč)

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.