Srí Lanka - Poznání a Golf

Srí Lanka / Srí Lanka

Destinace

SRÍ LANKA:

Srí Lanka, přezdívaná také perla Indického oceánu. Nachází se těsně u rovníku, jihovýchodně pod Indií. Je to neuvěřitelně pestrá země, kde si snad každý přijde na své. Vyznačuje se zejména: nádhernými písečnými plážemi se zlatým jemným pískem, velmi teplým mořem, spoustou tropické zeleně, exotickými zvířaty (sloni, leopardi, makakové, chameleoni, spousta druhů ptáků...). Běžně zde můžete spatřit mořské želvy, velryby či delfíny (zejména na jihu a jihozápadě ostrova. Srí Lanka je buddhistická země - buddhismus zde má velmi dlouhé a pevné kořeny. Jako důkaz je spousta charismatických buddhistických chrámů, kde lze ještě dodnes spatřit typické mnichy v rudém rouchu.

Ve vnitrozemí je terén spíše hornatý, přinášející příjemné ochlazení (například v oblasti Nuwara Eliya, která je posetá nekonečnými čajovými plantážemi a vodopády). Ujít si také nemůžete nechat adrenalinový rafting uprostřed džungle! Shrneme-li to, na Srí Lance na vás čekají nádherné pláže, překrásná příroda, zajímavé historické památky, a velmi milí a srdeční lidé...

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

7 dní, 6 nocí

Strava

Snídaně

Počet golfů

3x golf

Hotel

Ozo Hotel 4* - Colombo
Luxusní a moderní hotel OZO Colombo se nachází v centru města, nabízí venkovní bazén a ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi. Pokoje jsou dvoulůžkové, stylově zařízené, plné denního světla a vybavené minibarem, klimatizací i koberci. Některé z nich mají panoramatický výhled na moře. Ve všech najdete také vlastní moderní koupelnou s toaletními potřebami a fénem.

Ozo Hotel 4* - Kandy
Luxusní hotel OZO Kandy nabízí krásný venkovní bazén a nádherný střesní lounge bar s výhledem na město a přírodu. Pokoje jsou dvoulůžkové, stylově zařízené, vybavené minibarem a klimatizací. Ve všech pokojích najdete také vlastní moderní koupelnou s toaletními potřebami a fénem.

Jetwing St. Andrews 5* - Nuwara Eliya
Unikátní koloniální útočiště v Nuwara Eliya, které je obklopené zamlženými horami a čajovými plantážemi. Tento koloniální styl bydlení je zde více než sto let a stále si udržuje tempo a styl života z té samé doby. Hotel nabízí komfortní, prostorné klimatizované dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny jemným dřevěným nábytkem, mají útulné krby. Pokoje mají vlastní koupelnu s vanou a župany.

Sport a night life

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN
Po příletu nás bude na letišti čekat místní průvodce. Poté následuje cesta do hotelu Galadari, který se nachází přímo na pobřeží v hlavním městě Kolombo.

2. DEN
Po snídani si jdeme zahrát golf v The Royal Colombo Golf club. Toto golfové hřiště bylo vybudováno již před více jak 125 lety. Je to druhý nejstarší golfový klub na Srí Lance. Po rozsáhlé rekonstrukci předních světových architektů se vybudovala krásná klubovna jménem Ridgeways s Kavárnou, která nabízí maximální pohodlí, klid, soukromí a hlavně mnoho dobrého jídla. Golfové hřiště s velkou řadou vodních překážek nám dává jedinečnou šanci si vyzkoušet, jak dobrými hráči jsme.
Kolombo je největší město, kulturní, průmyslové a komerční centrum ostrovního státu Srí Lanka. Leží na západním pobřeží ostrova a je přilehlé k městu Šrí Džajavardanapura Kotte. Kolombo je také administrativní centrum Západní provincie. Mísí se zde moderní architektura s koloniálními budovami z dob Britského impéria. Město, díky jeho velkému přístavu a výhodné poloze bylo známo antickým obchodníkům již před 2 000 lety.
Mezi vzácné památky patří Pevnost z dob portugalské a holandské nadvlády, rušné místo bazarů s názvem Pettah, buddhistický chrám Kelani Rajamaha Viharaya, nebo pamětní mezinárodní konferenční sál kde uvidíme repliku buddhy Avukana před památníkem nezávislosti. Poté se vrátíme do hotelu Ozo.

3. DEN
Po snídani se vydáme do města Kandy. Cestou navštívíme Sloní sirotčinec v Pinnawele, který je jedním z největších sirotčinců na světě. Je financovaný vládou a má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla o svou matku. Žije zde kolem 50 slonů, kteří se volně pohybují po areálu. Pravidelně zde můžete sledovat koupání či krmení mláďat, které jsou dostupné vždy v určené hodiny.
Odpoledne, po příjezdu do města Kandy se vydáme na prohlídku města, spojenou s nákupy. Kandy je velké, pulsující a na první pohled malebné město. Je centrem budhismu, umění, kultury a hudby. Z památek navštívíme např. Chrám Buddhova Zubu, botanické zahrady Peradeniya, nebo museum drahokamů, kde je jedinečná možnost si zakoupit pravý cejlonský safír, ametist, topaz a mimo jiné i zlato nebo stříbro. Velice rádi zhotovují šperky i na míru.
Večer se v tomto městě ubytujeme v hotelu Ozo.

4.DEN
Po snídani pojedeme do Victroria Golf Resort, kde strávíme den hraním golfu. Tento resort je od Kandy vzdálen asi 40 minut jízdy a nabízí Vám si zahrát na jednom z největších golfových hřišť na Srí Lance. Nachází se zde nepřeberné množství písečních, nebo vodních překážet, stejně tak velké množství kopečků, které odhalí, jak dobrým hráčem jste. Hřiště Vám zaručí maximální požitek ze hry. K večeru pojedeme zpět do hotelu Ozo ve městě Kandy.

5.DEN
Ráno se nasnídáme a vydáme se na cestu do města Nuwara Eliya (cca 2hodiny jízdy). Cestou navštívíme světoznámé čajové plantáže a podíváme se, jak se čaj vyrábí. Dříve se na plantážích pěstoval kávovník, který však vyhubyla plísen a tak se majitelé zdejších plantáží se zaměřili na čajovník čínský, kterému klima okolo Nuwara Eliya mimořádně svědčí a zdejší typ čaje Orange pekoe patří k nejkvalitnějším na světě. Příroda je zde velice rozmanitá. Najdete tu nepřeberné množství vodních vodopádu, které podtrhují krásu této oblasti.
Po prohlídce plantáží se vydáme do města Nuwara Eliya (doslova Město světla), které leží v horách nedaleko nejvyššího vrcholu země Pidurutalagala. Město bývá nazýváno Malá Anglie, protože bylo vybudováno anglickými kolonisty. Nachází se zde jediné dostihové závodiště na Srí Lance, množství klubů a dalších budov z koloniálního období. Typický anglický ráz si zachovalo toto město dodnes. Nedaleko leží botanická zahrada Hakgala, národní park Horton Plains a jezero Lake Gregory, kde přistávají hydroplány spojující město s Kolombem.

6.DEN
Nasnídame se a vydáme se do Nuwara Eliya Golf Club ležící v hornaté krajině s nádhernými výhledy na okolí. Jedinečné, ale náročné hřiště s úzkými fervejemi a vodními překážkami na 6 jamkách je výzvou pro golfisty všech úrovní. Je to scénické hřiště s příjemnou atmosférou obklopené dokonalou přírodou. Tvoří ho 18 jamek a součástí klubu je bar, billiard, badminton a mnoho dalšího. K večeru se vydáme zpět do hotelu Jetwing St. Andrews ve městě Nuwara Eliya.

7.DEN
Nasnídáme se, odhásíme z hotelu a vydáme se zpět na letiště do Kolomba, odkud poletíme do ČR.

Zájezd je možné si libovolně prodloužit o pobyt na pláži.

Golfový resort

Victroria Golf Resort
Tento resort je od Kandy vzdálen asi 40 minut jízdy a nabízí Vám si zahrát na jednom z největších golfových hřišť na Srí Lance. Nachází se zde nepřeberné množství písečních, nebo vodních překážet, stejně tak velké množství kopečků, které odhalí, jak dobrým hráčem jste. Hřiště Vám zaručí maximální požitek ze hry.

Nuwara Eliya Golf Club
Tento resort ležící v hornaté krajině s nádhernými výhledy na okolí. Jedinečné, ale náročné hřiště s úzkými fervejemi a vodními překážkami na 6 jamkách je výzvou pro golfisty všech úrovní. Je to scénické hřiště s příjemnou atmosférou obklopené dokonalou přírodou. Tvoří ho 18 jamek a součástí klubu je bar, billiard, badminton a mnoho dalšího.

The Royal Colombo Golf club
Toto golfové hřiště bylo vybudováno již před více jak 125 lety. Je to druhý nejstarší golfový klub na Srí Lance. Po rozsáhlé rekonstrukci předních světových architektů se vybudovala krásná klubovna jménem Ridgeways s Kavárnou, která nabízí maximální pohodlí, klid, soukromí a hlavně mnoho dobrého jídla. Golfové hřiště s velkou řadou vodních překážek nám dává jedinečnou šanci si vyzkoušet, jak dobrými hráči jsme.

Seznam golfových hrist

Victroria Golf Resort - Kandy

Nuwara Eliya Golf Club - Nuwara Eliya

The Royal Colombo Golf club - Colombo

Cena za balíček od 26.360,- / osoba

Výše uvedená cena je pouze orientační. Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

 • aktuální kurz cizí měny
 • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
 • vámi zvolený typ pokoje
 • vámi zvolený termín dovolené
 • počet osob (zaplatíte méně, sdílí-li auto a pokoj více osob)
 • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
 • speciální nabídky (hotel poskytne slevu při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

Cena zahrnuje:

 • 6 nocí ubytování v 4*+ hotelech dle programu
 • 3x golf (1x The Royal Comolbo Golf Club, 1x golf Victroria Golf Resort, 1x golf Nuwara Eliya Golf Club)
 • Rafting na řece Kitulgala
 • veškeré transfery a výlety dle programu soukromým klimatizovaným vozem s anglicky mluvícím řidičem - průvodcem
 • veškeré vstupné dle programu
 • veškeré taxy a poplatky

Cena nezahrnuje:

 • Zpáteční letenku (cena od 12.000 Kč na osobu s nízkonákladovou leteckou společností Fly Dubai)
 • volitelné aktivity nezahrnuté v programu
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna
 • Vízum

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.