ST. ANDREWS OLD COURSE - SKOTSKO

Velká Británie / Skotsko

Destinace

Městečko St. Andrews je místem, které prostě musíte navštívit. Právě zde se seznámil královský pár Kate a William! Zajisté si okamžitě zamilujete nádherné pláže, katedrálu, městské akvárium a mnoho dalších památek, které město může nabídnout. Ale především je golfovou destinací č.1 ve světovém měřítku!

Během St. Andrews golfového týdne se nemusíte o nic starat a jen si užívat golfu na nejlepších hřištích, vychutnat si skotskou tradici a výbornou kuchyni. Během tohoto exkluzivního golfového týdne se bude moci zapojit do různých turnajů jako scramble, stableford, green Handsome, Am-Am, zahrajete si o medaile, nearest the pin, longest drive. Pro ty, kteří chtějí zdokonalovat svou hru, jsou v rámci balíčku k dispozici PGA trenéři. St Andrews Golf Week se poprvé konal v roce 1974 a nyní vítá nadšené účastníky z celého světa.

Tento exkluzivní výlet je omezen na 20 míst.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

7 dní

Strava

Polopenze

Počet golfů

5x golf

Hotel

HOTEL DU VIN ST. ANDREWS
Hotel byl nově vymalovaný v dubnu 2014 a nabízí ubytování v celkem 37 pokojích. Stylový skotský hotel Du Vin se nachází na pobřeží a vedle Old Course golfového hřiště. Tento butikový hotel nabízí úžasný výhled na St Andrews Bay a má dobrou polohu pro procházku po plážích nebo návštěvu obchodů v St Andrews. Nicméně St. Andrews je malé univerzitní městečko a nečekejte žádné velké nákupní příležitosti.

Tento břidlicí obložený řadový dům je impozantní bývalý rodinný dům (Manor House), který byl přeměněn na elegantní hotel. Luxusní pokoje mají povlečení z egyptské bavlny a koupelny s dešťovou sprchou. Každý pokoj má TV, luxusní toaletní potřeby a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Hotel Du Vin St. Andrews má bistro ve francouzském stylu, která nabízí domácí-vařené jídlo připravené ze sezónních a místních produktů. Hosté mohou relaxovat u sklenky vína v baru nebo salonku. Víno si můžete vybrat z působivého vinného lístku, který zvolil domáci sommeliér.

Můžete se těšit na procházku podél pobřeží s návštěvou St Andrews slavné univerzity, kde studoval také princ Wiliam s jeho manželkou Kate. Zatímco obchody, restaurace a hospody jsou v okruhu 10 minut chůze.

Sport a night life

5x golf:
1x St. Andrews Old course, 1x St. Andrews New course, 1x Jubilee course, 1x Castle course, 1x Kingbarns.

Seznam golfových hrist

St. Andrews Old course
Na hřišti Old Course se hrál golf už před 600 lety a od té doby se toto hřiště stalo domovem golfu, kde se sjíždějí golfisté z celého světa. O exkluzivitě této osmnáctky vypovídá také úroveň pořádaných turnajů a oblíbenost mezi profesionálními golfisty. Hřiště se nachází na poloostrově, díky čemuž na něj působily zcela odlišné přírodní podmínky, než které známe z ostatních hřišť. Převážně rovinatý terén narušují prohloubeniny a různá zvlněná místa. Jedná se o typické linksové hřiště. Hráč zde narazí na přemíru bunkrů, které dokážou lehce ukrýt dlouhé drivy. Old Course také ohromí nejrozsáhlejšími greeny na světě. Jednotlivé jamky obklopují kopce porostlé vřesem a hustými travinami. Slavnou dominantu v tomto rovinatém terénu tvoří jednak clubhouse a také mostek, který už byl mnohokrát zvěčněn na fotografiích.

St. Andrews New course
New Course bylo založeno už v roce 1895 a správa hřišť v St Andrews jej chtěla odlišit od slavného Old Course, proto zvolila takový název. Liší se pouze menšími greeny a nižším počtem bunkrů. Hřiště čerpá hlavně z přírodních prvků, což mu dává velmi charakteristický vzhled typický pro tuto oblast. Jak bývá v St Andrews zvykem, některé jamky sdílí fairwaye a proto vyžadují rozdělené greeny s dvěma vlajkami. Jeden green tak je společný a plošně se dokáže vyrovnat greenům na Old Course. Terén je značně zvlněný a dominuje mu písčitý podklad a husté traviny. Hřiště doplácí na polohu vedle Old Course, jinak by zajisté bylo mnohem více oblíbené a ceněné. Výhodou tohoto hřiště je poměrně dobrá cena na to v jakém regionu se nachází.

Jubilee course
Původně bylo hřiště navrženo pro ženy a začátečníky. Tomu už tak ale dávno není a Jubilee Course je jedním z nejtěžších hřišť v St. Andrews. Greeny jsou rozlehlé a téměř nečitelné, bunkry poměrně obtížné a fairwaye téměř ultra-štíhlé. Jedinou možností tedy je hrát rovné rány. Často se míčkem dostanete do outu a pár ran budete muset odpalovat tzv. naslepo. Jelikož se hřiště rozkládá kolem pobřeží, vítr velmi zasahuje do hry. Díky své obtížnosti je hřiště velmi oblíbeno a konají se zde četné soutěže a turnaje. Toto hřiště Vám taky zabere téměř 5 hodin hrací doby.

Castle course
Castle Course je v pořadí sedmým hřištěm v St. Andrews. Rozkládá se na nevlídném skotském pobřeží. Hřiště s dechberoucími pohledy je nezapomenutelným golfovým zážitkem. Castle Course získalo několik mezinárodních ocenění a bylo zahrnuto do prestižního žebříčku Golf Digest Top 100. Oficiální otevření hřiště se uskutečnilo v červnu roku 2008 a ihned si získalo ohlas mezi hráči. Jamky se táhnou po pobřeží, avšak hřiště není klasickým "links course", jelikož se rozkládá na menších útesech. Castle Course je nesrovnatelné s jakýmkoliv jiným hřištěm v oblasti Fife. Nejúchvatnější jamkou je bezesporu patnáctka, která má délku přes 500 metrů. Hřiště je poseto spoustou pahorků, což činí hráčům velké obtíže. Mladé traviny zde sahají až po kolena, takže některé míče se pak stávají nehratelné.

Kingbarns course
Golf se na linksové krajině oblasti Kingsbarns hraje již od roku 1793. V období mezi lety 1850 - 1922 bylo hřiště přeměněno na zemědělskou půdu, protože měla vyšší cenu. V roce 1922 zásluhou Lady Erskin z Cambo zde byl znovuzaložen golfový klub a architekt Willie Auchterlonie navrhl první devítku. Tato fungovala až do 2. světové války, kdy byla v zájmu národní bezpečnosti podminována, aby zabránila nepřátelům ve vstupu do země od moře. Hřiště v podobě, v jaké ho známe dnes, funguje od roku 2000. Unikátní, mírně zvlněný terén této části východního Fifu navazuje na písečné pahorky a vytváří úchvatné pohledy na moře. Kingsbarns Golf Links se umístilo na 5.místě světového žebříčku “Must Play Golfing Experiences” sestaveném Světovou golfovou asociací v roce 2005 a bylo jmenováno golfovým hřištěm roku 2006 ve Skotsku.

Důležité:
Přihlášení golfisté musí splňovat tento hendikep pro hru na Old course:
Ženy: 36
Muži: 24

Cena za golfový balíček v termínu od 11.4. do 17.4.2016

KATEGORIE POKOJE Cena za osobu
Dvoulůžkový pokoj standard 86.098,- Kč
Jednolůžkový pokoj standard 95.290,- Kč
Superior dvoulůžkový pokoj 87.390,- Kč
Superior jednolůžkový pokoj 97.090,- Kč

Cena zahrnuje:

 • Zpáteční letenka Praha – Edinburgh – Praha v economy třídě
 • Transfer z letiště do St. Andrew a zpět na letiště
 • 6 nocí ubytování ve vybraném pokoji standard se snídaní hotel Du Vin St. Andrew 4*
 • 5x golf: 1x St. Andrews Old course, 1x St. Andrews New course, 1x Jubilee course, 1x Castle course, 1x Kingbarns (garantovaný tee time)
 • Recepce na uvítanou formou bufetu v den příletu
 • 2x večeře v hotelu ve kterém bydlíte
 • 1x večeře v restauraci v St. Andrew
 • 1x večeře v golfovém klubu Kingbarns
 • 1x gala večeře s předáním cen
 • 4 dny trénování s PGA profesionálními trenéry
 • Transfer hotel – golfová hřiště – hotel
 • Služby průvodce na místě (anglicky-německy hovořící)
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění bez limitu a storno (20% spoluúčast): 554,-Kč
 • Výlohy osobního charakteru

Letové spojení:

Odlet z Prahy. Přímý let s leteckou společností EasyJet. V ceně zájezdu je zpáteční letenka, přeprava golfového bagu a malé kabinové zavazadlo s rozměry max. 56 x 45 x 25 cm. Další odbavené zavazadlo je možné přiobjednat za poplatek: 1.080,-Kč (max. váha 20 kg). Doba letu 3,5 hodiny.

TAM 11.4. Praha - Edinburgh 10:35 - 11:55
ZPĚT 17.4. Edinburgh - Praha 07:20 - 10:40

Příplatek za zpáteční flexi letenku, v ceně je zavazadlo do 23 kg (odbavené zavazadlo může být také golfový bag do 23 kg), cena letenky zahrnuje přepravu velkého příručního zavazadla 56 x 45 x 25 včetně koleček, seating, výběr sedadla, přednostní nástup, rychlou bezpečností kontrolu, neomezené změny data: 5.800,-Kč

Cena platí pro skupinu minimálně 10 golfistů!!!!

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.