Best of Africa - Wildlife & Wonderlands

Kapské Město / Jihoafrická Republika

Určeno pro novomanžele, fotografy a dobrodružné cestovatale. Kapské Město One & Only Cape Town, Okavango Delta & Beyond Xaranna Delta Camp, Viktoria Falls & Beyond Matetsi River Lodge. Vezmeme vás na africké dobrodružství s úžasnou scenérií, zajistíme pětihvězdičkový servis a hojnost divoké zvěře. Užijte si krásné, historické Kapské Město a jeho okolí hor a vinic. Zažijte nezapomenutelné safari a nekonečná stáda volně žijících zvířat v Botswaně u Delty Okavango, s jejími průzračnými vodními toky a zvířecí stáda na rovinách; uvidíte a uslyšíte burácející vodu Viktoriiných vodopádů řeky Zambezi.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

10 dnů / 9 nocí

Strava

Snídaně

Cena

na vyžádání

Cape Town & Winelands, Botswana & Victoria Falls

1. den Odlet z Prahy - Kapské Město

Odlet z Prahy, přílet do Kapského Města, transfer a ubytování v hotelu One& Only Cape Town.

2. den Kapské Město a stolová hora.

Snídaně, návštěva města a stolové hory. Kapské Město. Jižní brána do Afriky. Moderní kosmopolitní město s jedinečnou polohou na pobřeží moře a na úpatí hor, tyčících se do výše 1 000 metrů nad mořem. Skalnaté pohoří dělí město na menší části, takže nemáte téměř nikdy pocit velkoměsta a jen málokdo by odhadl, že se pohybuje ve městě s více než 5 milióny obyvatel. Malebnou scenérii města doplňuje množství zeleně, parků a zahrad. Každé velké africké město má svou neopakovatelnou tvář. Někdy nudnou, někdy divokou, někdy plnou barev a pohybu. Orientem prodchnutá Káhira plná neuvěřitelného chaosu, přístavní Dar es Salam s nikdy nekončícím hlukem svých tržnic, Nairobi se svou nekonečnou snahou o navrácení ztracené slávy, nigerijská Abuja s typickou africkou chudobou ve stínu moderní velkolepé architektury. A Kapské Město, bílý anděl jihu Afriky. Pro každého návštěvníka, který do města zavítá poprvé, je Kapské Město velkým překvapením.

Symbolem Kapského Města je Stolová hora a rozhodně stojí za to ji navštívit. Tyčí se neuvěřitelných 919 metrů nad mořem a při dobrém počasí si můžete užít nádherné výhledy nejen na Kapské Město, ale i na okolní pohoří. Na horu se můžete dostat lanovkou, cesta dlouhá 1244 metrů trvá pouhých sedm minut.
Nahoře pak vedou cesty k devíti vyhlídkovým plošinám, které vám nabídnou výhled na město, přístav a zátoku až k horám Bolandu a na Atlantik s malým ostrůvkem Robben Island, kde byl určitý čas vězněn Nelson Mandela. Když je silný vítr, lanovka nejezdí, a také když je hora zahalena v mlze, nemá smysl nahoru jet.

3. den Wineland Cape Town

Návštěva vinařské oblasti spojená s ochutnávkou vín. Winelands, kde najdete nejstarší vinici na celém poloostrově. Návštěva rodinných vinařství a ochutnávka místních vín. Ochutnejte nové ročníky!

Úroveň restaurací a gastronomie v Jihoafrické republice a hlavně v Kapském Městě a okolí je záviděníhodná. Tady se jí opravdu skvěle, zdravě a za velmi slušné ceny. Není se čemu divit, kvalita surovin je vynikající – vyhlášené hovězí maso, mořské plody, ovoce a zelenina z dobře vedených farem, to se to kuchařům vaří. Kvalitní gastronomie má ve městě dlouhou tradici a je to znát na každém kroku. Kapské Město se stává pravidelně zastávkou koncertních turné světových hvězd jak populární, tak vážné hudby, a tak se dá návštěva města spojit i s velkým kulturním zážitkem.

4. den Odlet do Botswany

Z letiště odjezd na safari k deltě řeky Okavango. Ubytování v kempu Xaranna Delta Camp na 3 noci s plnou penzí včetně nápojů a dvakrát denně safari (all inclusive). Delta řeky Okavango je rozsáhlá bezodtoká oblast v severozápadní části Botswany nedaleko města Maun. Řeka Okavango zde vytváří vnitrozemskou deltu, která má v době nejvyššího stavu vody (od června do srpna) rozlohu okolo 15 000 km² a je oázou v okolní poušti. ody Okavanga tak narážejí na rozpálenou poušť Kalahari a postupně se vypařují, přičemž tvoří labyrint kanálů a ostrůvků.

5. den Safari Okavango Botswana

Dvoudenní safari - může být jedno vodní a jedno na jeepech. All inclusive zahrnuje: plnou penzi a 2x denně safari vyjížďku s rančerem. V únoru 2013 byla delta Okavanga uvedena jako jeden ze sedmi přírodních divů Afriky a v červnu 2014 ji UNESCO na zasedání v Dauhá zařadilo na Seznam světového dědictví UNESCO.

6. den Safari Okavango Botswana

Dvoudenní safari - může být jedno vodní a jedno na jeepech. All inclusive.

7. den Viktoriiny vodopády

Odjezd z Botswany do Zimbabwe. Ubytování v Beyond Matetsi River Lodge. Jedná se o privání safari lodge na řece Zambezi.

8. den Viktoriiny vodopády

Celodenní výlet na Viktoriiny vodopády s obědem. Mosi-oa-Tunya (anglicky Victoria Falls) jsou jedny z největších vodopádů na světě. Nacházejí se v jižní Africe na řece Zambezi na hranicích mezi Zambií a Zimbabwe. Šířka vodopádu je 1800 m. Voda padá dolů z útesu vysokého 120 m do úzkého (130 m) a hlubokého (140 m) kaňonu v čediči. Místní obyvatelstvo vodopád nazývá dým, který hřmí nebo duha. Průtoky v průběhu roku silně kolísají. Průměrný průtok je 1400 m3/s. Vodopády byly objeveny v roce 1855 anglickým cestovatelem Davidem Livingstonem a nazván podle britské královny Viktorie. Kolem vodopádů roste velmi zajímavý deštný prales, s rostlinnými druhy, které se vyskytují zřídkakde jinde.

9. den Odlet domů

Snídaně, po snídani odhlášení z hotelu k odletu domů.

Ceník od 7.1. do 30.6.

Cena pro jednu osobu včetně DPH: na vyžádání

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • 3 noci ve dvoulůžkovém pokoji hotelu One & Only Cape Town se snídaní
 • Zpáteční letištění transfer Kapské Město - hotel - Kapské Město
 • Prohlídka Kapského Města s výstupem na stolovou horu
 • Návštěva vinařské oblasti Winelands s ochutnávkou vín
 • Odlet do Botswany
 • Transfer jeepy do privátní lodge Xaranna Delta Camp s all inclusive včetně safari (2x denně pozorování zvířat, velkých volně se pasoucích stád)
 • 3 noci ubytování Xaranna Delta Camp s all inclusive
 • Transfer do Zimbabwe k Viktoriiným vodopádům
 • 3 noci ubytování ve privátní lodgi v Beyond Matetsi River Lodge na řece Zambezi s all inclusive (plná penze a 2x denně pozorování zvířat v rámci safari programu).
 • Transfer na letiště a odlet domů
 • Zpáteční mezinárodní letenku
 • Přelet z Kapského Města do Botswany
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Návštěva rybářské vesnice, bílých pláží a scénická jízda po pobřeží Kapska k mysu Dobré naděje. Příplatek za celodenní privátní výlet na osobu: 3.350,-Kč
 • Přelet helikoptérou nad oslnivými vodami překrásné delty Okavango, https://youtu.be/XbpEJQszQhI. Příplatek za osobu: 5.300,-Kč
 • Vyjížďka na slonech nebo více adrenalinové aktivity jako je bungee nebo přelet helikoptérou na Viktoriiny vodopády. Zaslání seznamu možných ativit u vodopádů na vyžádání.

Vezmeme vás na africké dobrodružství s úžasnou scenérií, pětihvězdičkový servis a hojnost divoké zvěře. Užijte si krásné, historické Kapské Měssto a jeho okolí hor a vinic. Zažijte nezapomenutelné safari a nekonečná stáda volně žijících zvířat v Botswaně u Delty Okavango, s jejími průzračnými vodními toky a zvířecí stáda na rovinách; uvidíte a uslyšíte burácející vodu Viktoriiných vodopádů.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.