Intenzivní safari jízda napříč Keňou

Keňa / Keňa

Sníte o tom, že se jednou vydáte na magické safari do Keňi a spatříte na vlastní oči velkou pětku a mnohá další zvířata ve svém přírodním prostředí? Pak je tento program stvořen přímo pro vás.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

8 nocí / 9 dní

Strava

Plná penze

Cena

od 40.930,-

Program zájezdu (lze dle přání upravit)

1. den Přílet do Mombasy a safari v Shimba Hills

Budete vyzvednuti na letišti a váš řidič vás zaveze do Národní rezervace Shimba Hills. Naobědváte se v hotelu a odpoledne následuje safari v parku.

Národní rezervace leží přibližně 33 km jižně od Mombasy, v distriktu Kwale. Tato oblast je součástí rozsáhlého pobřežního ekosystému, který má na svém území jeden z největších lesů ve východní Africe. Rezervace je bohatá na faunu a flóru a vyznačuje se zejména nejhojnějším výskytem afrických slonů v Keni. Kromě slonů zde můžete pozorovat populace antilop, mangust, či drobných hlodavců. Les je také důležitým domovem mnoha druhů ptáků.

Hlavními atraktivitami rezervace jsou sloni, antilopy, Sheldrickovy vodopády a místní lesní ekosystém

Rozloha rezervace: 300 km2.

2. den Přírodní rezervace Ngutuni

Po snídani se vydáte na cestu směr přírodní rezervace Ngutuni. Zde se naobědváte a poté vyrazíte na odpolední safari.

Přírodní rezervace Ngutuni je soukromá rezervace, na 3 stranách sousedící s Národním parkem Tsavo East. Nabízí výhledy na kopce Sagala Hills a nachází se přibližně 2,5 hodiny jízdy od Mombasy. Rezervace je známá a slavná zejména pro fantastická zvířata, která zde žijí. Zejména jsou to: lvi, gepardi, sloni, buvoli, gazely, žirafy, leopardi, zebry, ale také velké množství ptáků a opic.

3. den Ranní safari Ngutuni a přesun do Amboseli

Po snídani následuje ranní safari v přírodní rezervaci Ngutuni. Poté si v hotelu vyzvednete obědový balíček a řidič vás odveze do Národního parku Amboseli. Zde se ubytujete a máte zbytek dne volno.

4. den Celodenní safari v Národním parku Amboseli

Dnes nás čeká celodenní safari v národním parku Amboseli.

Národní park Amboseli patří sice mezi menší parky, ale díky své poloze a celkově snadné dostupnosti patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější keňské národní parky. Park byl založen v roce 1974. Amboseli leží na jihu Keni téměř u hranic s Tanzánií. Amboseli má výhodnou polohu v blízkosti Mount Kilimanjaro a také hlavního města Nairobi. Koncentrace zvířat v Amboseli NP je v období sucha poměrně vysoká. V parku je odhadováno až na 900 slonů, kteří mají mít největší kly v Keni. Najdeme tady také buvoly, pakoně, zebry, šakaly, lvy, levharty, gepardy a vzácně i nosorožce dvourohého. Spousta druhů vodních ptáků je k vidění u jezera Amboseli.

V parku je pozorovatelna Observation Hill , která poskytuje rozhled široko po parku a ze které můžeme pozorovat například slony v močálech. V blízkosti parku je také park Mt. Meru a Mt. Kilimanjaro. Zajímavou atrakcí je návštěva blízkých masajských vesnic.

Rozloha národního parku: 392 km2.

5. den Přesun do Tsavo East

Po snídani se přesunete do Národního parku Tsavo East (na cestu dostanete obědový balíček). Odpoledne krátké safari.

Tsavo East National Park je nedílnou součástí parku Tsavo West NP - původně se jednalo o 1 park Tsavo (založen v roce 1948), který byl ještě v témže roce rozdělen na dvě části a to Tsavo East a Tsavo West. Tento národní park leží na samém jihu Keni a je největším parkem v Keni. Tsavo East je rovinatější než Tsavo West, převažují travnaté savany a polopouště. Jeho porost tvoří většinou trnité akácie. V parku Tsavo East jsou velká stáda slonů. Park je dále známý svými bezhřívými lvy a "červenými slony". Tito sloni mají červenou barvu kůže, protože se na ochranu před sluncem a hmyzem posypávají a válejí v prašné červené půdě, která je tak obarví do červena. V parku žijí také zebry a další druhy menších antilop, šakali, buvolci, hroši, krokodýli atd.

Rozloha parku: cca 13 tisíc km2

6. den Celodenní safari v Tsavo East

Dnes se vydáte na úchvatné celodenní safari do Národního parku Tsavo East.

7. den Přesun do Mombasy - pláž

Po snídani se ještě vydáte na krátké ranní safari do Tsavo East, kde budete mít poslední příležitost spatřit úžasná divoká zvířata. Vybaveni obědovým balíčkem se vydáte na přesun zpět do Mombasy, kam dorazíte v brzkém odpoledni. Ubytujete se v hotelu a zbytek dne máte volno, ideální k odpočinku na pláži.

8. den Mombasa - relax na pláži

Celý den volno na pláži.

9. den Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Ceník červen - prosinec

Cena pro jednu osobu včetně DPH: od 40.930,-

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • 8 nocí ubytování v hotelech přímo v přírodních rezervacích (Mombasa plážový hotel)
 • Plnou penzi
 • Veškeré transfery (6-místným minibusem)
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do všech přírodních / národních parků a rezervací
 • Veškeré safari dle programu
 • 1l vody na osobu pro všechny safari dny
 • Veškeré taxy a místní poplatky
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Letenku z ČR do Mombasy a zpět (zašleme vám nabídku dle zvoleného termínu a odletového místa)
 • Vízum (50 USD a lze sjednat při vstupu do země)
 • Nápoje (mimo 1l vody denně)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna

Tento program je pouze orientační a lze ho dle vašich přání upravit / zkrátit / prodloužit. Prosím kontaktujte nás se svými bližšími požadavky a rádi s vámi vaší cestu připravíme

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.