Celebrity Millennium

Hongkong / Hongkong

Naše cesta na míru začíná dvěma noclehy v pulzujícím Hongkongu před vaší luxusní plavbou, kde prozkoumáte některé z nejzajímavějších měst v Jihovýchodní Asii, jako je Hanoi, Bangkok a Singapur.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

16 nocí/18 dní

Strava

All Inclusive

Cena

od 91.290,-Kč

Objevujte Východ

1. den HONGKONG

Hotel Harbour Grand Hong Kong 2 noci
Tento hotel má působivý výhled na panorama Kowloon a skvělou polohu jen kousek od přístavu. Harbour Grand Hong Kong se nachází 2 minuty chůze od stanice MTR Fortress Hill. Nabízí venkovní bazén a kyvadlovou dopravu po okolí zdarma. Pokoje s výhledem na krásný přístav Victoria mají Wi-Fi i kabelový internet zdarma.

Po příjezdu vás transfer odveze do hotelu Port Grand Hong Kong na dobu dvou nocí. Hongkong jedinečný zážitek pro každého cestovatele.

Plavba na míru. To znamená, zatímco plavba je pevně daná, výlety v jednotlivých městech jsou čistě na vás. Také si můžete zvolit leteckou společnost a cestovní třídu, kterou si přejete letět.

2. den HONGKONG

Čínské dědictví spojené se zbytky 150 let starých britských pravidel. Vyvýšená budova kolem přístavu Victoria, vytváří nápadné panorama, které je podpořené svěžími zelenými kopci. Pro vyvýšené výhledy je nutná jízda tramvají na vrchol Victoria Peak. Většinou je zde hodně turistů, takže čím dříve jste tady, tím lépe. Do centrálních ulicích města vás dopraví jiný druh tramvaje. Známá jako "ding-dings", okouzlující dvoupatrové tramvaje města s tichým zvukem zvonů jsou skvělým způsobem, jak objevovat Hongkong.

3. den 1. den plavby

Začínáme plavbu na lodi Celebrity Millennium.
Kajuty budou mít zcela nový vzhled s upgradovanými koupelnami a luxusní kašmírové pokrývky. Také restaurace a bary budou renovovány. Video o lodi: https://youtu.be/AYQ1cntUajQ nebo https://youtu.be/0V-Z5kNb2sM.

4. den 2. den plavby Hongkong

Bangkok a Singapur jsou českými turisty nejnavštěvovanější metropole jihovýchodní Asie. Kuala Lumpur a Hongkong je tolik nelákají. Je to velká škoda, zvlášť u Hongkongu. Podívejte se s námi, proč stojí za to se v Hongkongu na pár dnů zastavit. Hongkong je třeba zažít Život, zábava, moderní svět, skvělé jídlo – to všechno je Hongkong. A současně je to tradiční Čína se zašlými uličkami, nádhernou přírodou a rybářskými vesničkami. Hongkong je jedním z měst, která je třeba zažít. Z původní malé rybářské vesničky z 18. století se během dvou století stala pulzující metropole s mrakodrapy ve finanční čtvrti, rušným přístavem i tradičními čtvrtěmi, kde žijí čínské, indické, pákistánské a mnohé další komunity z celého světa. Málo měst na světě má takovou silnou vnitřní energii jako Hongkong.

5. den Celý den plavba na moři/ At a sea

Hanoj to je především historie Vietnamu, zaplněné historické uličky a výborné vietnamské jídlo. Mnozí si myslí, že hlavním městem Vietnamské socialistické republiky je Ho Či Minovo město, ale mýlí se. Hlavním městem je Hanoj. Je tak trochu jiné než ostatní vietnamská města. Hanoj je krásná a zachovalá ukázka francouzské koloniální metropole a tuto skutečnost se vláda nesnaží měnit. Prvky koloniální minulosti jsou spojeny s komunistickou přítomností. Je zde množství pagod, chámů a svatyní, stejně jako vzpomínkových míst na Ho Či Mina. Hanoj je oproti některým jiným vietnamským městům hodně malá, někdy až vesnicky vyhlížející a proto se snadno všude dostanete pěšky. Video z Hanoje: https://youtu.be/OSeng3kjtPc.

6. den Hanoi/Halong Bay, Vietnam (2 dny/2 days
7. den Hanoi/Halong Bay, Vietnam (2 dny/2days)
8. den Hué/Danang, Vietnam

Přibližně 20 km severně od města Hoi An se nachází další velmi známé a 4.největší město Vietnamu – Da Nang (cca 1 milion obyvatel). Da Nang je typicky vietnamské plážové letovisko, které rozhodně stojí za návštěvu. Pláže a moderní hotely tady na vás čekají. U města začíná také velmi známý horský průsmyk Hai Van. Právě do města Da Nang směřuje hodně dopravců z různých koutů země a také i z Hanoje. Město Danang je nejdůležitějším městem středního Vietnamu a po Hanoji, Saigonu a Haiphongu čtvrtým největším městem celé země. Jde o námořní přístav a velké průmyslové město, které však pro svou protáhlost a trochu i nepřehlednost nemá velkou přitažlivost pro cizí návštěvníky. Jedinou významnější atrakcí přímo ve městě je Muzeum čamského sochařství, jež svého času postavili francouzští kolonizátoři. Obsahuje jedinečné a bohaté sbírky tesaných soch a reliéfů, které se dochovaly z doby Čampy, říše, jež druhdy ovládala velkou část středního a jižního Vietnamu. Vystavené sochy pocházejí z období největší čamské slávy mezi 7. a 15. stoletím n.l. a převážně zobrazují hinduistická božstva a motivy z hinduistické mytologie. Asi 8 km na jihovýchod od Danangu se z krajiny zvedá pět mramorových vrchů nazvaných jmény pěti nejdůležitějších prvků (podle staročínské teorie): Vodní, Dřevová, Ohňová, Zemní a Kovová hora. Největší z nich je Vodní hora se třemi vrcholy, z nichž na dva lze vylézt. Příjemný je však i pouhý výstup a průchod mezi skalními masami, kde je řada postavených, ale též jeskynních chrámů a pagod. Po cestě se naskýtá několik neobyčejných výhledů na okolní krajinu i s dalšími čtyřmi vrchy.

9. den Celý den plavba na moři / At a sea
10. den Ho Chi Minh City (Phu My), Vietnam

Dnes již Saigon, neboli oficiálně Ho Či Minovo Město jede na plný plyn. Tahle strhující metropole snad nikdy nespí. Od 17. století až do dobytí Severním Vietnamem v roce 1975 se město jmenovalo Saigon. Na popud hanojské vlády se tehdy Saigon přejmenoval na Ho Či Minovo Město a přejmenovaly se i ulice. Označení Saigon se dnes používá jen pro první centrální městský obvod. Většina Vietnamců ale městu stejně neřekne jinak než Saigon, název Ho Či Minovo Město se omezuje jen na oficiálnosti. Ve srovnání s Hanojí, hlavním městem Vietnamu, je Saigon o pořádný kus vpřed. Zatímco Hanoj představuje spíše tradiční Vietnam, Saigon je ztělesněním moderního Vietnamu odrážející rychlý hospodářský růst země. Koncentrace obyvatel, finanční a ekonomické moci je prostě v Saigonu. HDP na obyvatele je v porovnání s vietnamským průměrem třikrát větší.
Město také patří se svými 9 miliony obyvateli k největším metropolím jihovýchodní Asie. Saigon, to jsou široké bulváry, výškové budovy, zářivé neony a neuvěřitelný motocyklový frmol. Daleko víc se tu projevuje vliv západního stylu života. Život v Hanoji jede oproti Saigonu jen tak na půl plynu.

11. den Celý den plavba na moři / At a sea
12. den Bangkok (Laemchabang), Thailand (2 dny/2days)

Bangkok je dnes světovou jedničkou mezi turistickým destinacemi. Jako oficiální rok založení města se uvádí rok 1782. Městu se dříve přezdívalo Benátky východu. Hlavní město Thajska a zároveň nejlidnatější město v zemi bylo až do konce 18. století jen malým přístavem a obchodním centrem. To se však změnilo s příchodem dynastie Chakri, která vládne dodnes. Thajci znají Bangkok pod názvem Krung Thep, což v překladu znamená Město andělů. Prestižní časopis Travel + Leisure ho třikrát po sobě jmenoval nejlepším městem na světě. Bangkok se nachází v deltě řeky Chao Phraya, která dělí thajskou metropoli na dvě části.

Bangkok welcomes more visitors than any other city in the world and it doesn't take long to realise why.

13. den Bangkok (Laemchabang), Thailand (2 dny/2days)

Město je plné památek, najdeme zde přibližně 500 chrámů. Město je známé rovněž pro svůj divoký noční život.

14. den Celý den plavba na moři / At a sea
15. den Singapore (2 dny/2 days)

Singapur, jeden z největších přístavů na světě je státem i městem v jednom. Pyšní se nejen ohromnými mrakodrapy a obchodními centry, ale také největší českou komunitou v Asii. V Singapuru žije stovka našich krajanů. Většina sem přijela za obchodem, jiné sem přivedla láska, několik mladých tady studuje. Jak se jim žije ve "lvím městě"? „Kdyby nebyli všichni kolemjdoucí Číňani, Malajci nebo Indové, člověk by se mohl cítit skoro jako někde v západní Evropě nebo v Americe. Moderní budovy, všudypřítomná zeleň, bezvadné silnice, sem tam nějaký kostel.“ „I když takhle to v Evropě vlastně nevypadá - v Singapuru je totiž všechno o dost lepší.“ Narážíme na míru všeobecné upravenosti a čistoty. Uklizené jsou nejen parky a ulice, ale i stanice metra, zastávky městské hromadné dopravy s okouzlující zkratkou SMRT a čisto bude mít i každé sídlištní bistro.

16. den Singapore (2 dny/2 days)

Svou posedlostí čistotou jsou Singapurci proslulí. Známý je třeba zákaz žvýkání, který byl zaveden jako opatření proti plivání vyžvýkané pryže na chodník, poněvadž následné „odžvýkačkování“ je nejen pracné, ale v podstatě téměř nemožné. V Singapurcích se mísí to nejlepší z čínské zdrženlivosti a britského gentlemanství, které zřejmě zdědili z koloniálních časů. Město založil v roce 1819 sir Thomas Stamford Raffles z Britské koloniální společnosti a až do druhé světové války fungovalo jako důležitý koloniální přístav a strategické místo s početnou vojenskou posádkou. Armáda má silnou pozici dodnes, na tak malý stát připadá 50 000 profesionálních vojáků! Asi proto je tu tak bezpečno, že to člověka znalého divokých poměrů v okolních státech skoro vyvede z konceptu.

17. den Odlet domů

Vylodění z přístavu a transfer na letiště k odletu domů. Following disembarkation, transfer to the airport for your return overnight flight back home.

Cena na osobu v termínu 24.11.2018 – 8.12.2018

Cena pro jednu osobu včetně DPH: od 91.290,-Kč

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Zpáteční letenku Praha - Hongkong, Singapur - Praha
 • Plavbu lodí Celebrity Millennium v kajutě venkovní s balkonem s plnou penzí na lodi včetně půlnočního bufetu
 • Kajuta s balkonem: WC/sprcha, interaktivní TV/SAT/Pay-Per-View, rádio, klimatizace, telefon, mini bar (za poplatek), trezor, fén, velká manželská postel, která jde změnit na 2 postele pro jednu osobu, župan, zásuvky 110/220 V, bezplatný room service
 • RESTAURACE v ceně
  Studené a horké nealkoholické nápoje z automatů v samoobslužné restauraci a u venkovních barů
  Objednávková služba do kajuty (room service)
  Portýrské služby při nalodění/vylodění
  Dětský a mládežnický klub
  Přístup na kulturní a sportovní akce během plavby
  Sportovní a relaxační zařízení lodi (fitness, vířivky, bazény)
  Metropolitan Restaurant – hlavní restaurace s obsluhou pro snídaně, obědy a večeře
  Oceanview Café / Oceanview Bar – samoobslužná restaurace pro snídaně, obědy, večeře a občerstvení kdykoli během dne
  Blu – samoobslužná restaurace se zdravou výživou
  AquaSpa Café – restaurace u welness centra se zdravou a dietní stravou
  Mast Grill and Bar - restaurace u bazénu, sendviče, burgery, saláty
  Room Service – 24 h donášková služba zdarma
 • SPORT & WELLNESS
  Canyon Ranch SpaClub – wellness centrum
  Persian Garden – parní lázeň, sauna
  Solarium – krytý bazén jen pro dospělé
  Bazén
  Paluba na opalování
  Fitness centrum
  Multifunkční sportoviště
  Běžecká dráha
 • ZÁBAVA
  Cosmos Lounge – denní bar s vyhlídkou na oceán a večerní taneční klub s živou hudbou
  Fortune's Casino
  Michael's Club – salon s čítárnou, lehkým občerstvením a službami concierge pro hosty v suitách
  Rendezvouz Lounge – večerní bar s živou hudbou
  Celebrity Theater - divadelní sál
  The Emporium – nákupní promenáda
  Grand Foyer – opulentní foyer, z jehož výtahů je panoramatický výhled na moře
  Celebrity iLounge – internetová kavárna vybavená produkty Apple®
  Galerie umění
  Knihovna a audiotéka
  Diskotéka
 • BARY
  Cellar Masters – vinotéka inspirovaná kalifornskou oblastí Napa
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Suite kajuty s balkonem / terasou:
  WC/koupelna s vanou, interaktivní TV/SAT/Pay-Per-View, rádio, nabíjecí stanice pro iPad/iPod, telefon, mini bar (za poplatek), trezor, fén, velká manželská postel, která jde změnit na 2 postele pro jednu osobu, župan, zásuvky 110/220 V, bezplatný room service
  služby: přednostní nalodění/vylodění, komorníka při vybalení/zabalení, rezervaci restaurací, wellness, výletů a dalších služeb, láhev sektu na kajutě v den nalodění, denně čerstvé květiny a ovoce, rezervovaná místa pro představení (pouze formální večery), možnost podávání snídaní, obědů, odpoledního čaje a občerstvení i večeře v kajutě, denně espresso a capuccino podávané na kajutě, přednostní tender z lodi/na loď, čištění bot zdarma, večeře v jedné ze speciálních restaurací zdarma (plavby na 6 a 7 nocí – 1 večeře, plavby na 8 a více nocí – 2 večeře), přednostní rezervace hlavní a speciálních restaurací, koupelnová kosmetika Bvlgari, výběr z několika druhů polštářů, koupelnové pantofle, extra velké ručníky ze 100 % bavlny Sky Suite (kategorie SS) – 23m2 + 5m2 balkon
  Celebrity Suite (kategorie CS) – 43m2 + 8m2 balkon
  Royal Suite (kategorie RS) – 50m2 + 18m2 terasa
  navíc: masážní vana v koupelně, obývací pokoj s jídelním koutem, šatna, láhev vodky, whiskey nebo ginu s přísadami pro míchané nápoje
  Penthouse Suite (kategorie PS) – 133m2 + 100m2 terasa
  navíc: vstupní hala, obývací pokoj, s jídelním koutem a spižírnou, šatna, koupelna s mramorovými obklady a masážní vanou, vířivka na terase, ložnice pro komorníka, láhev vodky/whiskey/ginu s přísadami pro míchané nápoje

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.