VIETNAM - NÁVŠTĚVA MINING VELETRHU (HANOJ)

Vietnam / Vietnam

Vietnam
Vietnamská socialistická republika (Vietnam) se nachází v jihovýchodní Asii a z východu její břehy omývá Jihočínské moře. Sousedními státy jsou Čína, Laos a Kambodža. Počtem obyvatel (více jak 83 milionů) se řadí do první patnáctky nejlidnatějších států světa. Vietnam je komunistický stát, který však povoluje soukromé podnikání. Výměnou za tuto „svobodu“ je zakázáno se jakkoliv vyjadřovat k politice státu. Hlavním hospodářským produktem Vietnamu je rýže a káva. Většina obyvatel jsou buddhisté, což se odráží v jejich přátelském jednání.
Vietnam je jednoznačně exotická destinace, která ještě stále není zaplněná turisty. Nabízí dech beroucí přírodní scenérie a unikátní historické památky… Vzhledem k totalitnímu režimu a dlouhé době nepokojů se světu tato destinace otevřela teprve nedávno. I proto zde můžete zažít zcela neobyčejnou dovolenou, která bude plná orientálních vůní, tropické přírody a občas nepochopitelných cizokrajných mravů.
Při pobřeží Vietnamu se rozkládají úzké nížiny, ve vnitrozemí se pak vypínají až 3000 metrů vysoké hory. Nacházejí se zde delty dvou významných asijských řek, Mekongu na jihu a Rudé řeky na severu. Úrodné níže položené oblasti se zelenají nekonečnými rýžovými políčky a tropickými lesy.
Střední Vietnam je především pro milovníky historie, s možností kombinace s pobytem na překrásných plážích s mořem plným korálů, barevných ryb. Jsou zde ale také zajímavé hory, jistě nejdivočejší část Vietnamu. Drsné pohoří Truong Son v dějinách Vietnamu sehrálo důležitou úlohu, neboť mezi jeho rozeklanými vrcholy se ukrývá celá síť stezek využívaných v častých obdobích válek jako zásobovací cesty a také pro přesuny vojenských i partyzánských jednotek.

REŽIM VSTUPU
Ke vstupu do Vietnamu je vyžadováno platné vízum. Single-entry vízum stojí 45 USD a platí se na místě po příletu. Aby vám bylo vízum uděleno, potřebujete tzv. approval letter, který pro vás předem zařídíme. Povinné očkování není vyžadováno (pouze proti žluté zimnici, cestujete-li ze zemí s výskytem této nemoci). Doporučujeme se však v dostatečném předstihu před cestou poradit v centru cestovního lékařství, kde vám doporučí vhodné očkování podle aktuální situace. Pro každého cestovatele, který cestuje do exotických zemí, určitě doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B, a proti břišnímu tyfu. Ve Vietnamu se vyskytuje i malárie, ale v Hanoji a Danangu je riziko nákazy minimální (zvýšené riziko platí pouze v pralesních a vesnických oblastech).

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

8 nocí / 9 dní

Strava

Snídaně / Polopenze

Cena

Cena za zájezd od 32 060,-/osoba

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den ODLET Z PRAHY

Doporučujeme dostavit se na letiště minimálně 2 hodiny před odletem, tedy v 10:55. Váš let odlétá ve 12:55, přestupujete v Moskvě, odkud v 19:05 odletíte nočním letem do Hanoje.

2. den PŘÍLET DO HANOJE A VOLNO

Do Hanoje přiletíte brzy ráno, v 08:20. Zde na vás bude čekat váš průvodce a zaveze vás do vašeho hotelu. Máte celý den volno, abyste mohli nabrat energii po dlouhém letu. Budete-li se cítit dostatečně čilí, můžete se vydat na procházku městem, nebo na nákupy.

Strava: bez stravy
Ubytování: Chalcedony hotel 4*, Hanoj, Superior pokoj

3. den PROHLÍDKA HANOJE S PRŮVODCEM

Po snídani v hotelu vás čeká prohlídka Hanoje. Hlavní město Vietnamu určitě stojí za návštěvu, se svými ulicemi lemovanými uhlazenými stromy, francouzskou koloniální architekturou a orientálními chrámy. Během prohlídky uvidíte mimo jiné Ho Chi Minhovo mauzoleum (pouze zvenčí), dům Ho Chi Minha, jednopilířovou pagodu (chrám), Pagodu Tran Quoc a Chrám literatury Quan Thanh. Oběd v místní restauraci (v ceně) a poté návštěva Pagody Ngoc Son, vyhlídka na jezero Hoa Kiem a nakonec projížďka na tradičním vietnamským kolem skrz Staré město.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: Chalcedony hotel 4*, Hanoj, Superior pokoj

4. den NÁVŠTĚVA MINING VELETRHU

Po snídani v hotelu máte celý den volno na návštěvu odborného veletrhu. Již 3. ročník Mining veletrhu se letos bude konat mezi 18. – -20.4. v budově kulturního paláce (International Center for Exhibition), adresa: Tran Hung Dao street, Hanoj 91. Veletrh je určen pro profesionály z těžebního průmyslu, kterým nabízí vstupní bránu do těžebního a nerostného průmyslu. Veletrh má za úkol vzdělávat, předvádět, pomoci navazovat nové obchody a obchodní vztahy. Veletrh každý rok navštíví více než 3000 profesionálů.

Strava: snídaně
Ubytování: Chalcedony hotel 4*, Hanoj, Superior pokoj

MEZINÁRODNÍ VELETRHY V HANOJI:
VIETNAM EXPO
DENTAL VIETNAM, HOSPITA VIETNAM, OPTICA VIETNA
ELECTRONICS ASSEMBLY

5. den CESTA DO HALONG BAY

Snídaně v hotelu.
Mezi 07:45 – 08:15 vás vyzvedne autobus a čeká vás 3,5 hodinová jízda k proslulé zátoce Halong Bay (památka UNESCO).
Okolo 12:30 přijedete do přístavu, kde se občerstvíte v uvítacím salonku, než se nalodíte na tradiční loď. 12:45 drink na uvítanou, 13:30 začíná okružní plavba touto krásnou zátoku. Během plavby budete míjet nesčetně ostrůvků, které se noří z vody.
Odpoledne v rámci okružní plavby navštívíte vesničku Vung Vieng, kde si můžete zvolit jednu ze dvou aktivit: a) okuste typický život místních rybářů na bambusové lodi, 1 hodinová aktivita. b) projížďka v kajaku okolo vesnice Vung Vieng, 1 hodinová aktivita.
16:30 zastavíte u pláže Ban Chan, kde si můžete užít plavání nebo opalování. 17:30 odpočinek a sledování západu slunce při sklenici osvěžujícího koktejlu, zatímco loď proplouvá oblastí Cong Dong – Cong Do. Zde loď zakotví na přenocování.
18:00 čeká vás zábavná hodina vaření, naučíte se připravit tradiční Vietnamský pokrm! 19:30 barbecue večeře. 21:00 volný čas.

Strava: snídaně, oběd, večeře
Ubytování: Deluxe kajuta na lodi

6. den HALONG BAY A PŘELET DO DANANGU

Dnes vás čeká brzký ranní budíček, a v 06:30 si užijete hodinu Tai Chi na venkovní palubě lodi, s profesionálním instruktorem. Poté si dáte snídani. 08:00 prohlídka krápníkové jeskyně Thien Canh Son. 9:30 návrat na palubu a volný čas k odpočinku a kochání se okolní krásnou přírodou. 10:30 loď míří zpět k přístavu, dáte si poslední oběd na palubě. Okolo poledne vystoupíte z lodi a usadíte se v pohodlném salonku, zatímco čekáte na váš transfer zpět do Hanoje.

Transfer na letiště a odlet vnitrostátním letem do Danangu (let č. VN 179 odlet z Hanoje 19:25, přílet do Danangu ve 20:45). V Danangu na vás bude čekat váš průvodce, vyzvedne vás na letišti a zaveze do hotelu.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: Avatar hotel 4*, Danang, Superior pokoj

7. den VOLNO NA PLÁŽI

Přímo před vaším hotelem se táhne dlouhatánská Danangská pláž. Užívejte si zaslouženého odpočinku pod hřejivým sluncem, za zvuků šumění vln oceánu…

Strava: snídaně
Ubytování: Avatar hotel 4*, Danang, Superior pokoj

8. den PŮLDENNÍ VÝLET DO HOI AN

Snídaně v hotelu. Ráno se vydáte do nedalekého města Hoi An, kde vás čeká půldenní prohlídka města s průvodcem. Toto historické město bylo v minulosti významným námořním přístavem, kde žilo mnoho cizinců. I díky tomu se zde smísilo množství různých architektonických stylů. Historické jádro města se ve své autentické podobě dochovalo dodnes a od roku 1999 je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívíte mimo jiné barevné místní trhy, starý dům Tan Ky, městskou radnici, a legendární japonský zastřešený most, jehož historie se datuje přes 400 let. Také uvidíte, jak místní obyvatelé vyrábí hedvábí pro místní textilní závody. Ochutnáte tradiční oběd v místní restauraci a poté máte volný čas na procházky městem, nebo nakupování. V odpoledních hodinách návrat zpět do Danangu a zbytek dne volno.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: Avatar hotel 4*, Danang, Superior pokoj

9. den VOLNO NA PLÁŽI, ODPOLEDNE NÁVRAT DO HANOJE

Snídaně v hotelu a dopoledne máte volno na poslední odpočinek u pláže. Poté vás řidič vyzvedne v hotelu, a zaveze vás na letiště, odkud odletíte zpět do Hanoje (let č. VN 168, odlet z Danangu v 15:50, přílet do Hanoje v 17:10). V Hanoji vás vyzvedne řidič a zaveze vás do hotelu, kde se ubytujete a máte zbytek večera volno.

Strava: snídaně
Ubytování: Chalcedony hotel 4*, Hanoj, Superior pokoj

10. den ODLET ZPĚT DO ČR

Nasnídáte se, a poté vás řidič vyzvedne a zaveze vás na letiště. Váš let odlétá v 10:05, a přestupujete v Moskvě, kam přiletíte v 16:05. Čekáte 3h20, než vám v 19:25 letí spoj do Prahy. Přílet do Prahy ve 21:05.

CENA ZÁJEZDU NA OSOBU: 32.060 KČ*

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena za zájezd od 32 060,-/osoba

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Ubytování na 8 nocí v 4* hotelích dle programu (dvoulůžkový pokoj)
 • Stravování dle programu (snídaně / obědy)
 • Veškeré transfery a výlety dle programu soukromým klimatizovaným vozem s průvodcem (pouze transfer Hanoj – Halong Bay – Hanoj je organizován autobusem, sdílený transfer)
 • Vnitrostátní přelety dle programu
 • Vstup na Mining veletrh
 • Anglicky hovořící průvodce
 • Vstupné dle programu
 • Během transferů voda a osvěžující ručníky
 • Zvací dopis potřebný k udělení víza
 • Veškeré taxy a poplatky
 • Zástupce naší cestovní kanceláře po celou dobu pobytu – překlady do češtiny a organizace zájezdu na místě
 • Cestovní pojištění Allianz pojištění storna zájezdu až do 50 tis Kč na osobu
 • Zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Letenku z Prahy (cenu je možné garantovat až v okamžiku rezervace, detaily výše)
 • Vízum do Vietnamu (45 USD = cca 1.170 Kč), splatné na letišti po příletu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (v případě že nebudete pokoj sdílet ve dvou)
 • Spropitné a další osobní výdaje
 • Volitelně – příplatek za early check in / late check out (na vyžádání)

*cena je orientační a je kalkulována pro skupinu 10 osob

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.